Ogarniam wszechświat

Blog tematyczny o sportowej diecie i zdrowiu

Lifestyle

Jak zaplanować imprezę urodzinową?

Jak zaplanować imprezę urodzinową?

Urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w ciągu roku, które jest przeważnie przez wszystkich ogromnie wyczekiwane. Warto spędzić ten wyjątkowy dzień w towarzystwie swoich bliskich i przyjaciół. Bez względu na to, ile kończymy lat, świetnym pomysłem będzie zorganizowanie imprezy urodzinowej. To doskonała okazja do fantastycznej zabawy oraz możliwości spotkania się w gronie najbliższych. Zastanawiasz się jak zaplanować imprezę urodzinową? Od czego zacząć i czy twoje urodziny powinny mieć temat przewodni? W artykule podpowiemy, jak się za to wszystko po kolei zabrać! 

Wybierz termin i stwórz listę gości

Planowanie imprezy urodzinowej zacznij od sprawdzenia w jakim dniu tygodnia wypadają twoje urodziny oraz kiedy najwygodniej będzie ci zaprosić gości, aby mieli odpowiednią ilość czasu na przygotowanie się. Lista zaproszonych osób to twoja indywidualna sprawa, ale weź pod uwagę miejsce przyjęcia, aby wszyscy goście się zmieścili. Pamiętaj także o odpowiednio wcześniejszym poinformowaniu zaproszonych osób, aby zarezerwowali sobie termin imprezy. 

Jak zaplanować imprezę urodzinową – dobór miejsca

Najwięcej przygotowań będzie Cię kosztować organizacja przyjęcia w domu. Musisz wówczas zadbać o przygotowanie odpowiedniej ilości miejsca, zorganizowanie przekąsek i napojów oraz zapewnienie oprawy muzycznej. Organizując imprezę w domu należy także zadbać o bezpieczeństwo swojego mieszkania. Jeśli wybierzesz zabawę w restauracji lub klubie musisz liczyć się z większymi kosztami. Aby impreza była naprawdę udana, warto zadbać o zapewnienie gościom dodatkowych atrakcji.

Wybierz temat przewodni i pomysł na dekorację wnętrza

Imprezy tematyczne polegają na tym, że wszystkie elementy zabawy, czyli strój, dekoracje, jedzenie, drinki i muzyka, podporządkowane są jednemu motywowi przewodniemu. Tematyka może być bardzo różna, w zależności od pomysłowości oraz zainteresowań organizatora. Motyw przewodni to świetny pomysł, aby zmienić schematyczne przyjęcia w pełną wrażeń i śmiechu imprezę, która zostanie na długo w pamięci gości! 

Zaplanuj tort oraz przystawki na swoją imprezę urodzinową

Jedną z ważniejszych kwestii jest zaplanowanie jedzenia i napojów, które będą dostępne na bieżąco dla gości. W zależności od tego, jaki impreza będzie mieć charakter poczęstujemy gości pełnym posiłkiem lub przekąskami, które najlepiej jest postawić w dogodnym dla każdego miejscu. Menu najlepiej dostosować do pory roku. 

Na imprezie urodzinowej nie powinno zabraknąć tortu, który albo wcześniej zamówmy w cukierni lub przygotujmy go samodzielnie. Coroczne śpiewanie „sto lat” i zdmuchiwanie świeczek oraz krojenie wypieku jest dla każdego wyjątkową tradycją.

Urodzinowe napoje 

Jeżeli na przyjęciu ma być podawany alkohol, dobrze będzie dostosować go do gustu i preferencji gości. Należy pomyśleć również o osobach niepijących. Koniecznie przygotujmy dla nich soki i napoje bezalkoholowe. Tutaj dobrym pomysłem będzie przygotowanie orzeźwiającej lemoniady oraz świeżo wyciskanych soków, czy koktajli owocowych, które zaserwuj w kieliszkach lub wyższych szklankach.

Pamiętaj, aby dobrze się bawić! Wszystkiego najlepszego!

Udostępnij