Tutaj jesteś

Zioła przeciwzapalne – naturalnie dbają o zdrowie!

3 lipca 2022 Zdrowie Zioła przeciwzapalne


Zapalenia to dolegliwości o zróżnicowanych przyczynach, natężeniu i skutkach. Wybierając zioła o działaniu przeciwzapalnym, można je zniwelować!

Odpowiednio dobrane zioła mogą pomóc w zróżnicowanych dolegliwościach, między innymi w chorobach o charakterze zapalnym. Dlaczego warto stosować zioła przeciwzapalne? Jakie z nich wykazują najlepsze właściwości zmniejszające stany zapalne?

Czym są zapalenia?

Zapaleniem albo stanem lub procesem zapalnym nazywa się rodzaj procesu zachodzącego w tkankach na skutek działania zewnętrznego czynnika uszkadzającego.

Do zapalenia może dojść na skutek wielu czynników, między innymi mogą wywołać je:

  • uszkodzenie mechaniczne tkanek, na przykład uraz
  • czynniki chemiczne, na przykład narażenie na określone substancje
  • czynniki biologiczne, na przykład zakażenie drobnoustrojami

 Z medycznego punktu widzenia celem zapalenia jest obrona organizmu przed czynnikiem zewnętrznym powodującym san zapalny. Jednak u niektórych osób zapalenia mogą mieć szkodliwe skutki, zwiększając dolegliwości bólowe, a nawet przechodząc z zapalenia ostrego w przewlekłe.

Zapaleniom mogą towarzyszyć zróżnicowane objawy miejscowe oraz ogólne, na przykład mogą być to zaczerwienienie i obrzęki, gorączka, uczucie „łamania w kościach”, dolegliwości bólowe, a nawet utrata funkcji określonych narządów.

Choroby zapalne – jak z nimi walczyć?

Zapalenia towarzyszą wielu dolegliwościom, między innymi mogą one dotyczyć układu oddechowego, układu ruchu, w tym stawów i mięśni, układu moczowego, pokarmowego czy oczu.

W przypadku dolegliwości zapalnych warto udać się do lekarza, który będzie mógł zdiagnozować konkretną dolegliwość oraz wskazać metody jej leczenia.

Leczenie stanów zapalnych może polegać na stosowaniu leków przeciwzapalnych, ale również wiele osób sięga po zioła przeciwzapalne. Zioła te zawierają składniki redukujące stany zapalne i w naturalny sposób mogą poprawić stan zdrowia.

Rodzaje ziół przeciwzapalnych – co wybrać?

Obecnie naturalna medycyna wykorzystuje zróżnicowane zioła przeciwzapalne, które mogą pomóc w wielu dolegliwościach.

Wśród najczęściej używanych ziół tego typu znajdują się:

  • babka lancetowata
  • mięta pieprzowa
  • rumianek pospolity
  • dziurawiec zwyczajny
  • krwawnik pospolity
  • szałwia
  • nagietek lekarski

Oczywiście, są to tylko wybrane zioła przeciwzapalne, ponieważ właściwości te ma wiele innych roślin.

Aby stosować zioła przeciwzapalne, można sięgnąć po herbaty zawierające w składzie susz ziołowy albo po wygodne w zażywaniu kapsułki i tabletki, czyli suplementy diety z ziołami. W sprzedaży można znaleźć wiele produktów na różne rodzaje stanów zapalnych.

Artykuł sponsorowany

Redakcja ogarniamwszechswiat.pl

Nasi redaktorzy na portalu to zespół doświadczonych pasjonatów, którzy chcą dzielić się wiedzą i inspiracją z czytelnikami na tematy związane z szeroko pojętym stylem życia. Każdy z naszych redaktorów ma unikalne doświadczenie i ekspertyzę w dziedzinach sportu, turystyki, lifestyle'u, zdrowia i diety. Jako redaktorzy, staramy się tworzyć treści, które są interesujące, wartościowe i inspirujące dla naszej społeczności czytelniczej. Nasz zespół skupia się na publikowaniu artykułów, które pokazują różnorodne aspekty życia - od aktywności fizycznej i podróży, po zdrowe nawyki i sposób odżywiania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zioła przeciwzapalne